‹ Prev
Next ›
Business Source Shatterproof Clipboard
8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Black - 1 Each
184 Stock Available
- Shatterproof construction ensures lasting use in harsh work settings
- Protective sheath helps prevent damaging papers
- Smooth surface provides enjoyable writing experience
- Hang hole allows storage in convenient location for easy access
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 49269 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Shatterproof Clipboard |
| Marketing Information | Clipboard features a shatterproof, high-impact plastic for long-lasting use in virtually any environment. Protective sheath helps you avoid paper damage to keep your papers intact. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Hang hole allows you to keep this clipboard in a convenient location for easy access as needed. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Board Material | Plastic |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 0.8" |
| Width | 9" |
| Length | 12.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Descripción
Business Source Shatterproof Clipboard
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN018601471 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX122 Stock Available
-
Product Code: BSN018611684 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX140 Stock Available
-
Product Code: BSN01863913 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX76 Stock Available
-
Product Code: OIC832156 Stock Available
-
Product Code: UNV40302Currently out of Stock
-
Product Code: UNV40303Currently out of Stock
-
Product Code: UNV40306305 Stock Available
Productos Alternativos
-
Product Code: BSN16508Currently out of Stock
-
Product Code: BSN16508BXCurrently out of Stock
-
Product Code: BSN285542344 Stock Available
-
Product Code: BSN65637332 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD39 Stock Available
-
Product Code: OIC8310050 Stock Available
-
Product Code: SAU0571219 Stock Available
-
Product Code: SAU0571313 Stock Available
-
Product Code: SAU2254014 Stock Available
-
Product Code: SAU235407 Stock Available