‹ Prev
Next ›
Business Source Landscape Plastic Clipboard
8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Silver - 1 Each
35 Stock Available
- Durable construction withstands elements for safe indoor or outdoor use
- 1/2" clip is riveted to board for long-lasting use
- Smooth surface provides enjoyable writing experience
- Perfect for use at home, office, school and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 49266 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Clip Size | 0.50" |
| Board Material | Plastic |
| Features | Smooth Writing |
Physical Characteristics
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Height | 0.1" |
| Width | 9.3" |
| Length | 12.2" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Descripción
Business Source Landscape Plastic Clipboard
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Productos Alternativos
-
Product Code: BSN16508Currently out of Stock
-
Product Code: BSN16508BXCurrently out of Stock
-
Product Code: BSN285542344 Stock Available
-
Product Code: BSN65637343 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD41 Stock Available
-
Product Code: OIC8310050 Stock Available
-
Product Code: SAU0571219 Stock Available
-
Product Code: SAU0571313 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available