‹ Prev
Next ›
Universal Hanging Organizer
3 Pocket(s) - 8.50" Height x 14.13" Width x 3.38" Depth - Black - Wire Mesh - 3 Set
33 Stock Available
- Keep clutter off your workspace and organize important papers at the same time
- Contemporary design fits perfectly in any office decor
- Versatile design can be used one, two, or three at a time
- Mount on partition with unique hanging system (included)
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV20011 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Hanging Organizer |
| Marketing Information | Keep important documents and files organized and at your fingertips with a convenient wall filing system. Durable mesh metal makes it easy to see any mail, papers, or files through the front of the file. Versatile design can be used one, two, or three at a time. The system mounts on partition with a unique hanging system (included). Sleek and contemporary style works with any office environment. |
| Packaged Quantity | 3 Set |
| Product Type | Hanging Organizer |
Product Information
| Total Number of Pockets | 3 |
| File Size Supported | Letter |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Wire Mesh |
| Height | 8.50" |
| Width | 14.13" |
| Depth | 3.38" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Descripción
Universal Hanging Organizer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: BICBL11BE4328 Stock Available
-
Product Code: BICBL11GN5578 Stock Available
-
Product Code: BICBL11OE5921 Stock Available
-
Product Code: BICBL11PK8297 Stock Available
-
Product Code: BICBL11YW8302 Stock Available
-
Product Code: BICMS11BE104 Stock Available
-
Product Code: BSN261481 Stock Available
-
Product Code: PAP1951253107 Stock Available
-
Product Code: PAP195125439 Stock Available
Productos Alternativos
We are sorry but no alternatives are currently available.
People who bought this also bought
-
Product Code: BICBL11BE4328 Stock Available
-
Product Code: BICBL11GN5578 Stock Available
-
Product Code: BICBL11OE5921 Stock Available
-
Product Code: BICBL11PK8297 Stock Available
-
Product Code: BICBL11YW8302 Stock Available
-
Product Code: BICMS11BE104 Stock Available
-
Product Code: BSN261481 Stock Available
-
Product Code: PAP1951253107 Stock Available
-
Product Code: PAP195125439 Stock Available