‹ Prev
Next ›
Universal Hanger
7" Height x 0.5" Width - for Accessories, File - Steel - Black - 2 / Set
Currently out of Stock
- Designed to enhance workspace organization
- Lets you hang accessories in almost any cube
- Adjusts to cubicle walls from 125" to 35" wide
- Durable painted steel construction
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV08173 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Hanger |
| Marketing Information |
These adjustable cubicle hangers are designed to enhance workspace organization by allowing you to hang accessories over cubicle panels. These hangers allow you to hang accessories such as file holders, organizers or personal items, keeping your workspace tidy and efficient. Hangers let you hang accessories in almost any cube. Adjusts to cubicle walls from 1.25" to 3.5" wide. Durable painted steel allows for long-lasting use. |
| Packaged Quantity | 2 / Set |
| Product Type | Hanger |
Product Information
| Placement |
|
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 7" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.3" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Descripción
Universal Hanger
People who bought this also bought
Productos Alternativos
-
Product Code: LLR0106617 Stock Available
-
Product Code: MMM17007ESCurrently out of Stock
-
Product Code: MMM17007ESBGCurrently out of Stock
-
Product Code: MMM17007ESCTCurrently out of Stock
-
Product Code: MMM17048ES11 Stock Available
-
Product Code: MMM3PH25M4ES24 Stock Available
-
Product Code: MMM3PH45M3ES1 Stock Available
-
Product Code: MMM3PH65M2ESCurrently out of Stock
-
Product Code: QRTMCH1014 Stock Available