‹ Prev
Next ›
Officemate Memo/Receipt-Sized Clipboards with Zebra Pens
Storage for Receipt - Hardboard - Wood - 12 Pack
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Helps keep you organized and efficient
- Low-profile metal clip for secure, non-slip grip
- Comes with 12 Zebra Z-Grip Retractable Ballpoint pens
- Built-in pen holder keeps writing utensils close-at-hand
- Ideal for holding order tickets, guest checks, memos and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 83157 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Memo/Receipt-Sized Clipboards with Zebra Pens |
| Marketing Information | Stay organized and efficient with these Memo/Receipt-Sized Clipboards with Zebra Z-Grip Retractable Ballpoint Pens. Each clipboard features a convenient, low-profile metal clip for secure, non-slip grip without adding bulk. Built-in pen holder keeps writing utensils close-at-hand so you always have one when you need it. Clipboards come with a 12-pack on Zebra Z-Grip Retractable Ballpoint pens with smooth, vibrant ink, comfort grip and durable metal clips. Designed for fast-paced environments where every second counts, these clipboards are ideal for holding order tickets, guest checks, memos and more. Perfect for restaurants, hotels, food trucks, bars and more, these clipboards are built to be your reliable companion for managing tables, jotting down notes or organizing tasks. |
| Packaged Quantity | 12 Pack |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Item Capacity | Receipt |
| Board Material | Hardboard |
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Wood |
| Height | 5" |
| Width | 9.3" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
Descripción
Officemate Memo/Receipt-Sized Clipboards with Zebra Pens
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Productos Alternativos
-
Product Code: BAU61622Currently out of Stock
-
Product Code: BAU6162641 Stock Available
-
Product Code: OIC832179 Stock Available
-
Product Code: UNV05561100 Stock Available
-
Product Code: UNV0556343 Stock Available
-
Product Code: UNV0561012 Stock Available
-
Product Code: UNV05610VPCurrently out of Stock
-
Product Code: UNV40304VP105 Stock Available
-
Product Code: UNV40305VPCurrently out of Stock
-
Product Code: UNV40310118 Stock Available