‹ Prev
Next ›
Officemate 21002 Paper Tray, Side Load, Letter Tray, Black
2.75" Height x 13.18" Width x 9" Depth - Desktop - Stackable, Durable, Non-stick, Portable, Carrying Handle - Black - 1 Each
19 Stock Available
- Stacks securely to create a convenient form of desktop organization
- Durable, injection-molded design features a ribbed bottom to prevent paper from sticking
- Compatible with most other manufacturers' models; built-in handles make trays easily portable
- Overall dimensions: 13-2/11"W x 9"D x 2-3/4"H, Black
- Made in USA
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 21002 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Side-Loading Desk Tray |
| Marketing Information | Desk tray stacks securely to create a convenient form of desktop organization for your letter-size documents. Durable, injection-molded design features a ribbed bottom to prevent paper from sticking and handles for portability. Side-loading tray is compatible with most other manufacturers' models. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Tray |
Product Information
| Shape | Rectangle |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Document Storage |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 2.75" |
| Width | 13.18" |
| Depth | 9" |
| Weight (Approximate) | 9.28 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Descripción
Officemate 21002 Paper Tray, Side Load, Letter Tray, Black
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
Productos Alternativos
We are sorry but no alternatives are currently available.