‹ Prev
Next ›
Creativity Street Wood Masking Tape Holder
Holds Total 8 Tape(s) - Wood - Brown - 1 Each
Currently out of Stock
- Keeps up to 8 rolls of 1" wide masking tape ready for craft projects, decorating and more
- Solid wood construction for durability
- Tape is sold separately
- 10"W x 6-1/2"D x 6-1/2"H
Product Details
General Information
| Manufacturer | The Chenille Kraft Company |
| Manufacturer Part Number | 3861 |
| Manufacturer Website Address | http://www.chenillekraft.com |
| Brand Name | Creativity Street |
| Product Name | Wood Masking Tape Holder |
| Marketing Information | Tape stand keeps up to eight rolls of 1" wide masking tape ready for craft projects, decorating and more. Stand offers solid wood construction for durability. Tape is sold separately. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Tape Dispenser |
Product Information
| Holding Tape Capacity | 8 |
| Holding Tape Width | 1" |
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Brown |
| Product Material | Wood |
| Height | 6.5" |
| Width | 10" |
| Depth | 6.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Descripción
Creativity Street Wood Masking Tape Holder
Accessories
Productos Alternativos
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.