‹ Prev
Next ›
Business Source Plastic Clipboard
6" x 9" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
120 Stock Available
- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 01858BX |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use. |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Clip Material | Metal |
| Clip Type | Spring Clip |
| Built-in Components | Ruler |
| Board Material | Plastic |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Width | 6" |
| Length | 9" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Descripción
Business Source Plastic Clipboard
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Productos Alternativos
-
Product Code: BSN16508BXCurrently out of Stock
-
Product Code: BSN4926134 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD39 Stock Available
-
Product Code: BSN86259Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8321140 Stock Available
-
Product Code: SAU0571219 Stock Available
-
Product Code: SAU0571313 Stock Available
-
Product Code: SAU225178 Stock Available
-
Product Code: SAU2254014 Stock Available
-
Product Code: SAU235407 Stock Available