‹ Prev
Next ›
Business Source Large 3-Compartment Plastic Pencil Cup
3" Height x 3" Width x 4.1" Depth - Plastic - Black - 1 Each
Currently out of Stock
- Sloped front allows quick access to each item
- 3 individual compartments keep items separated for easy organization
- Smooth plastic construction wipes down easily for fast cleanings
- Perfect for organizing writing utensils, scissors and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 32355 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Large 3-Compartment Plastic Pencil Cup |
| Marketing Information | Large pencil cup features three individual compartments for writing utensils, scissors and other tall office essentials. Sloped front offers easy access to each item. Pencil cup is made of plastic. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Pen/Pencil Holder |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.1" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 25% |
| Post-consumer-waste% | 25% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Descripción
Business Source Large 3-Compartment Plastic Pencil Cup
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Productos Alternativos
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.