‹ Prev
Next ›
Officemate 21002 Paper Tray, Front Load, Letter Tray, Smoke
12.5" Height x 10.5" Width x 2.9" Depth - Desktop - Stackable, Durable - Smoke - 1 Each
9 Stock Available
- Stacks securely to form a convenient method of desktop organization
- Ribbed base design prevents papers from sticking to the bottom of the tray
- Stacks with most other desk tray models
- Front-loading; Overall dimensions: 10-1/2"W x 2-7/8"D x 12-1/2"H
- Made in USA
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 21031 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Front Load Letter Tray |
| Marketing Information | Front-loading Letter Tray stacks securely with most other desk tray models to form a convenient method of desktop organization. Features a durable injection-molded plastic design. Built-in handles make the tray easily portable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Tray |
Product Information
| Shape | Rectangle |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Document Storage |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Smoke |
| Height | 12.50" |
| Width | 10.50" |
| Depth | 2.87" |
| Weight (Approximate) | 10.72 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Descripción
Officemate 21002 Paper Tray, Front Load, Letter Tray, Smoke
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE1143694 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BE5904 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11RD384 Stock Available
-
Product Code: BSN365501925 Stock Available
-
Product Code: BSN656381402 Stock Available
-
Product Code: MMM59103412966830 Stock Available
-
Product Code: OIC9985494 Stock Available
-
Product Code: PIL353496 Stock Available
-
Product Code: UNV356623685 Stock Available
Productos Alternativos
We are sorry but no alternatives are currently available.
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE1143694 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BE5904 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11RD384 Stock Available
-
Product Code: BSN365501925 Stock Available
-
Product Code: BSN656381402 Stock Available
-
Product Code: MMM59103412966830 Stock Available
-
Product Code: OIC9985494 Stock Available
-
Product Code: PIL353496 Stock Available
-
Product Code: UNV356623685 Stock Available